Czy mogę samodzielnie odstawić lek Polpram Combo?

Polpram combo - biorę ten lek od blisko 8 miesięcy codziennie ( dyskopatia ,skolioza , lordoza ) myśle ze mam już problem ...jak przestać ? Czy jestem w stanie zrobić to samodzielnie ? Gdy nie biorę leku (np z kilkanaście godzin ) ból kręgosłupa wraca , ciężko mi nawet chodzić ... Ps.jestem kobieta mam 31 lat

Witam Panią. Domyślam się, że lek, który Pani zażywała przez okres 8 miesięcy był zalecony przez lekarza. Dlatego to z tym specjalistą, który Panią zna i ma przed sobą historię choroby powinna Pani skonsultować tą sytuację. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Ponieważ stosowanie tego leku może prowadzić do uzależnienia ( oraz wzrostu tolerancji), warto zwrócić się do lekarza, który zaproponuje najlepszą metodę stopniowego odstawienia leku (najmniejsze ryzyko efektów odstawiennych). A w razie potrzeby także skieruje na diagnostykę w kontekście uzależnienia, do poradni leczenia bólu i/lub na psychoterapię.