Zapytaj lekarza

7 3 9 , 8 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mogę to wyleczyć czymś bez recepty?

Dzień dobry mam 21 lat. Po pierwszym porodzie miałam już hemoroidy rok temu miałam 2 poród. Hemoroidy wróciły teraz.. Od paru dni bolą i zrb mi się rana koło odbytu niewiem co z tym zrobić wstydzę się iść do lekarza czy mogę to wyleczyć czymś bez recepty?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Jak możemy zapobiegać hemoroidom?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

leczenie hemoroidów, zwłaszcza jeśli jest to problem nawracający i trwający stosunkowo długo, nie jest łatwe, a jeżeli dodatkowo pojawiła się rana śluzówki – niewykluczone, że szczelina odbytu – to prawdopodobnie wizyta u lekarza jest nieodzowna.

O szczelinie odbytu przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szczelina-odbytu.

Dostępne bez recepty będą leki zmiękczające stolec, które ułatwią Pani wypróżnienie, nie powodując dodatkowego podrażnienia rany i nasilenia dolegliwości wynikających z obecności guzków krwawniczych. Dodatkowo może Pani kupić leki znieczulające, łagodzące i przyspieszające gojenie hemoroidów – najlepiej w postaci maści oraz czopków.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/ziola-i-hemoroidy.

Ponadto proszę pamiętać o delikatnej higienie okolic odbytu – najlepiej po każdym wypróżnieniu. Dodatkowo może Pani stosować nasiadówki – z szałwii, rumianku i kory dębu, które mają działanie ściągające, odkażające i łagodzące. Jeżeli jednak poprawa nie nastąpi w ciągu kilku dni, konieczna będzie wizyta u lekarza.

Zachęcam do zapoznania się także z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/czy-to-na-pewno-hemoroidy-podobne-objawy-innych-chorob.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy