Czy mogę uprawiać seks przy nadżerce?

Witam nie dawno u mnie wykryto nadzerke nie duża lekarz przepisał mi luteina mam ja brać dwa razy dziennie po jednej tabletce. Mialam robiona cytologia czekam na wyniki. Mam takie pytanie można współżyc z chłopakiem ( czy masturbacja) w czasie leczenia? Proszę o pilną odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nadżerka prawdziwa to rodzaj zmiany w obszarze szyjki macicy, w formie czerwonej plamki, polegający na wypieraniu nabłonka walcowatego z kanału szyjko macicy przez nabłonek z części pochwowej. Tutaj dowie się Pani więcej: https://portal.abczdrowie.pl/nadzerka-szyjki-macicy.

Nie jest to choroba ani infekcja i w przypadku, gdy zmiana ta nie jest rozległa bądź nie powoduje dolegliwości (ból, krwawienie, plamienie), to nie ma przeciwwskazań do współżycia ani tym bardziej masturbacji.

Natomiast należy pamiętać, że nadżerka może zwiększać ryzyko wystąpienia infekcji, zatem należy pamiętać o szczególnym zachowaniu higieny podczas współżycia i nie tylko. Tutaj odpowiedź na podobne pytanie, proszę się z nią zapoznać: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nadzerka-a-seks

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.