Czy mogę wrócić do uczenia się?

Witam.Mialam trudne dziecinstwo wychowalam sie w rodzinie gdzie rodzice nie okazywali uczuc,uwagi nie poswiecali zawalam szkole i mialam duze problemy trafilam do osrodka szkolna wychowawczego,obwiniam sie przez to mam niskie poczucie wlasnej wartosci do niczego sie nie nadaje od dluzeszgo czasu miewam wachania nastrojow podejrzewam nawrot depresji.Chcialabym wrocic do szkoly zdobyc wykrztalcenie mysle tez o terapi czy warto ruszyc z miejsca w moim przypadku?

Witam Panią. Uważam, że "ruszyć z miejsca" warto zawsze. Nie zawsze natomiast rozwój jest możliwy. Jak rozumiem, do tej pory, a szczególnie w dzieciństwie, miała Pani wiele trudnych doświadczeń w życiu, które uniemożliwiły albo przynajmniej bardzo utrudniały naukę, dokonywanie wyborów, spokojny rozwój. Jeżeli więc w chwili obecnej ma Pani chęć i motywację do zmiany tej sytuacji, czy też życia, to jak najbardziej warto spróbować, nawet pomimo niskiej wiary w swoje możliwości.
Pisze Pani też o chęci podjęcia psychoterapii, myślę że warto to zrobić, a przynajmniej skorzystać z konsultacji psychologa, psychoterapeuty czy psychiatry, szczególnie że wspomina Pani o wahaniach nastroju i depresji. Uważam, że tego nie powinno się lekceważyć, problemy czy trudności emocjonalne pozostawione same sobie zazwyczaj się nie rozwiązują, a raczej pogłębiają.
Pozdrawiam.

Witam
Na naukę nigdy nie jest za późno. Jeżeli zrealizuje Pani
swój plan otworzą się przed Panią nowe możliwości,
a także podniesie się Pani poczucie własnej wartości.
Ważne, że ma Pani świadomość, że należy coś zmienić
aby Pani życie stało się lepsze. Ważne, że wie Pani,
co jest dla Pani ważne. To są milowe kroki
w drodze do zdrowego, szczęśliwego życia.
Jednak niska samoocena i depresja mogą znacznie
utrudniać Pani funkcjonowanie.
Warto więc skorzystać z pomocy psychologa
lub psychoterapeuty. Dzięki terapii wyleczy Pani depresję,
podniesie Pani swoją samoocenę, a także pozna Pani
konstruktywne sposoby rozwiązywania problemów.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
ewentualnie podjąć terapię, to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu wnioskuję, że miejsce, w którym obecnie się Pani znajduje nie służy Pani. Dostrzegam coś w rodzaju determinacji by dokonać zmian w swoim życiu. Proszę tylko pamiętać, że to jest proces, który wymaga wykonywania kroków w czasie. Piszę to na wszelki wypadek, gdyby pojawiła się u Pani niecierpliwość, która chciałaby przyspieszać te zmiany. Chciałbym zwrócić Pani uwagę by odpowiedzialność za obecne Pani położenie podzielić sprawiedliwie. Sama Pani napisała, że doświadczała Pani trudności w swoim domu rodzinnym. Myślę, że obecna kondycja Pani poczucia wartości ma dużo dzisiaj z tym wspólnego. Z pewnością warto by Pani rozważyła udział w terapii, który pozwoli zmniejszyć ryzyko niesienia obecnego bagażu doświadczeń w dalsze życie. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/