Czy mogłabym schudnąć 20kg w ciągu 3 miesięcy?

Mam 15 lat i jestem gruba. Nie przywiązuję do tego dużej wagi, lecz rodzice wypominają mi ciągle, że mogłabym schudnąć. Ważę 75kg przy wzroście 165! Wiem, to straszne, więc chciałabym schudnąć 20 kg w ciągu 3 miesięcy, lecz nie wiem czy to możliwe? Jeśli tak to w jaki sposób mogę uzyskać wagę 55kg lub 60kg w tym czasie? Proszę o pomoc!

Witam,

Twoje BMI (wskaźnik masy ciała) wynosi 27,5. Oznacza to, że masz nadwagę. Jednak podstawowym pytaniem, które powinnaś sobie zadać przed próbą odchudzania powinno być, - po co to robię, czy tego chcę i dlaczego? Sama musisz dojść do tego, że odchudzasz się dla Ciebie a nie, dlatego bo tak mówią Ci inni!

Jeśli więc zdecydujesz się na dietę proponuję zacząć od zastosowania się do zdrowych nawyków żywieniowych. Poproś swoich rodziców, żeby się do Ciebie przyłączyli będzie łatwiej i skutecznej, a zdrowe odżywianie jest dla wszystkich.

Przeczytaj artykuł http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.
Dodatkowo pamiętaj o codziennej aktywności fizycznej. Uprawiaj sport codziennie przez przynajmniej 30minut. Bądź aktywna na lekcjach w-fu i ćwicz poza szkołą. Na tej stronie znajdziesz przykładowe ćwiczenia, które pomogą zmniejszyć Twoją tkankę tłuszczową: www.abccwiczenia.pl.

W ciągu 3 miesięcy z pewnością nie stracisz 20 kg, ale możesz schudnąć około 8-12 kg. Pamiętaj, że motywacja i dążenie do celu są najważniejsze, a z efektów na pewno będziesz dumna!

Pozdrawiam.