Jak można schudnąć 10kg w 7 miesięcy?

Mam 13 lat płeć: kobieta. Gdy ćwicze na w-f po zajęciach bolą mnie mięśnie, jestem czerwona, boli mnie głowa i od razu się pocę oraz mam chęć płakać.
13 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie podałaś żadnych informacji dotyczących tego jakiego jesteś wzrostu, ile ważysz i jak się odżywiasz, dlatego nie wiem czy masz nadwagę oraz jakie błędy żywieniowe popełniasz. Jeśli ćwicząc na w-fie bardzo się męczysz oznacza to, że Twój organizm nie jest przyzwyczajony do wysiłku fizycznego i nadmiar tkanki tłuszczowej przeszkadza w utrzymaniu tempa ćwiczących koleżanek. Pamiętaj, żeby zawsze ćwiczyć w swoim tempie.

Porozmawiaj z nauczycielem w-fu powiedz, że się bardzo starasz, ale prosisz o zrozumienie, z czasem ćwiczenia będą Ci przychodzić łatwiej, jeśli tylko oprócz w-fu zaczniesz być aktywna fizycznie również poza szkołą. Możesz zapisać się na basen, który nie jest aż tak męczący jak inne sporty, ale równie, a nawet bardziej skuteczny. Codziennie spaceruj przynajmniej pół godziny. Pamiętaj, że tylko regularny trening będzie skuteczny, dlatego nie zniechęcaj się gdy po miesiącu nie zobaczysz efektów, tylko ćwicz dalej.

Jeśli chodzi o dietę, to przede wszystkim powinnaś wiedzieć, że odchudzanie na własną rękę w Twoim wieku nie jest korzystne. Polecam wizytę u dietetyka, który po przeprowadzeniu z Tobą wywiadu żywieniowego powie Ci co robisz źle i jak te błędy naprawić. Z mojej strony polecam zapoznanie się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Powinnaś zacząć je stosować, dzięki czemu masa ciała ulegnie zmniejszeniu w sposób zdrowy i na stałe. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.