Czy mój mąż ma schizofrenię?

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy mąż choruje na schizofrenie. Ciągle coś słyszy jakieś głosy że ktoś gada na niego, że ktoś go wyzywa i śmieje się z niego, że mu ktoś na złość robi ktoś podsłuchuje go i cały czas mu kradną rzeczy i niszczą cały czas nie oskarża o zdradę. Nie wiem co mam zrobić jak mu pomóc

Witam! Bezpośrednimi rozpoznaniami nie należy szafować przy tak krótkim opisie, jednak badanie przez psychiatrę wydaje się być koniecznością, szczególnie, że dochodzą niepokojące objawy podejrzeń niewierności. Powodzenia W. Łuczkowski.