Czy moja otyłość ma związek z tarczycą?

Witam. Pisałam już do Państwa w sprawie mojej otyłości. W odpowiedzi lekarz napisał, że powinnam stosować dietę. Kiedy ja tak naprawdę nie jem tyle, żeby ważyć 94 kilogramy przy wzroście 166 cm. Jem śniadanie, obiad i kolację, nie podjadam, nie jem słodyczy i unikam słodzonych napojów. Codziennie biorę leki, tzn. Aripilek 30 mg. Czy to jest przyczyną? Może to problemy z tarczycą? Usg wykazało skąpy przepływ w obrębie obu płatów, jednak tsh i pozostałe w normie. Glukoza i insulina też dobrze. Co może być przyczyną tego, że nie mogę schudnąć?

Witam,

oczywiście tarczyca może mieć związek z problemem w odchudzaniu ale najpierw należy prześledzić Pani dietę. Nie wiem co Pani jada na poszczególne posiłki. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to proszę opisać mi na maila Pani przykładowy jadłospis - co Pani jada, jak często, ile przed snem jest kolacja itp. a ja zerknę i ocenię. Podaje kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl