Czy moja reakcja na dawnego partnera mojej wybranki jest normalna?

Pytanie do psychologa, postaram się jak najkrócej zadać nurtujące mnie pytanie. Jestem w związku z kobietą już od paru lat. To jest ta jedyna, mamy dzieci i tworzymy szczęśliwą rodzinę. Tak się złożyło, że kiedy się poznaliśmy moja kobieta była już po jednym związku (konkretnie to co facetów boli: nie była dziewicą). Ja nie miałem wtedy "na koncie" współżycia ze swoją poprzednią dziewczyną. Moja kobieta mi o tym powiedziała dosyć szybko, choć wiele ją to kosztowało (co nie dziwne) wysiłku. Długo wahałem się co dalej z naszym związkiem gdyż, jak każdemu facetowi zależało mi na tym by moja wybranka była tylko moja... Podjąłem decyzję, że chcę budować ten związek gdyż była to pod wieloma względami kobieta która po prostu bardzo mnie interesowała i chciałem z nią być. Wszystko dobrze się nam układa ale nie ukrywam, że od czasu do czasu powracają myśli o tym dlaczego to zrobiła, jak to wyglądało, czy nadal coś czuje do niego itp. Rozmawiałem o tym z moją kobietą kilka razy i o ile jeden raz odpowiedziała mi na moje pytania (twierdzi ,że tego nie chciała, została w pewnym sensie zmuszona) o tyle kolejnym razem gdy do tego wróciłem wkurzyła się że to przypominam, że chcę rozdrapywać to, że ją obwiniam, że musi teraz cierpieć itp. Po około roku intensywnych myśli na ten temat zauważyłem, że te myśli w pewien sposób zaczynają mnie podniecać. Kiedy moja kobieta odpowiedziała mi na pytanie jak to wyglądało z punktu widzenia technicznego (wtedy gdy chciała odpowiedzieć na moje pytania) to zaczęło mnie to nakręcać. Raz nawet podczas naszej zabawy łóżkowej wpletliśmy ten wątek i nie ukrywam że mnie podniecało pytanie o eks a ją pytanie o moją eks (mnie z moją dziewczyną łączyła bliskość fizyczna ale nie współżycie). Było to podniecające dla nas obojga. Dziś gdybym miał rozmawiać z moją kobietą o jej byłym to nie po to by ją odrzucić tylko po prostu nadal mnie to kręci.... Proszę mi powiedzieć czy to jest normalne zjawisko w psychologii czy co jest ze mną nie tak? Dodam, że znam eks mojej kobiety, nie spotykamy się ale się znamy. Raczej się unikamy. To znaczy, on pewnie wie że ja wiem (no bo trudno żebym się nie dowiedział , moja kobieta mnie nie kłamie) i ja wiem ,że to on i jak się zachował. Nie mam zielonego pojęcia co by się stało gdybyśmy się spotkali i jakbym zareagował (no właśnie jak powinienem zareagować???). Jest to prawdopodobne ,że kiedyś może się spotkamy dlatego też o to pytam. Moje pytanie zadaję też tutaj ponieważ starałem się odnaleźć informację w literaturze dot związków ale mało jest wiedzy na ten temat . Jest wiedza jak poradzić sobie by zapomnieć o poprzedni związku itp ale nie ma wiedzy jak sobie radzić ma partner z myślami o poprzednim związku kobiety. Domyślam się że łatwiejsza sytuacja jest gdy oboje mają ten sam poziom doświadczeń a jeszcze lepsza gdy każde ma stan zerowy na koncie ale życie nie pisze łatwych scenariuszy jak widać. Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry, proszę zgłosić się do psychologa lub seksuologa, żeby nie dopuścić do sytuacji, kiedy Pana przemyślenia w przyszłości mogą doprowadzić do rozpadu szczęśliwego związku.