Problemy w odczytaniu intencji partnera

Witam,Mam pytanie do psychologa. Nie umiem odczytać reakcji partnera i na tym polu są największe spięcia. Kiedy ja mówię "doceniam, że mogę czuć się przy Tobie bezpiecznie, jak mała dziewczynka", On odpowiada "lubię też kiedy jesteś pewną siebie kobietą." Na moje "świetnie gotujesz! możesz gotować nam obiady ;)" on odpowiada: "wolę, jak Ty gotujesz". Sprowadza moje komplementy na ziemię. Czy odbiera to jako narzucanie czgoś? W poprzednim związku był zdominowany. Ja chcę związku partnerskiego.

Na Pani pytania lepiej od ekspertów odpowie sam partner. Zachęcam do szczerej z nim rozmowy. Może sobie Pani zapisać myśli na kartce, żeby mieć jaśniej w głowie, i opowiedzieć partnerowi o swoich uczuciach i wątpliwościach. Z takiej rozmowy mogą wyniknąć same korzyści.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza