Czy moja waga jest prawidłowa? Proszę o poradę

W maju będę miała 15 lat, mam 170 wzrostu i 56 kg wagi. Chciałabym się dowiedzieć czy to jest prawidłowa waga. Chciałabym poznać codzienną dietę 15-latki i ile kalorii powinnam dostarczać organizmowi dziennie. Pozdrawiam. W maju będę miała 15 lat, mam 170 wzrostu i 56 kg wagi. Chciałabym się dowiedzieć czy to jest prawidłowa waga. Chciałabym poznać codzienną dietę 15-latki i ile kalorii powinnam dostarczać organizmowi dziennie.
ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i mieści się w normie. Podejrzewam, że jesteś szczupłą osobą.

Powinnaś spożyć około od 2150kcal przy niskiej aktywności fizycznej, czyli jeśli większość dnia spędzasz przed telewizorem, czy komputerem i mało się ruszasz do 2500kcal przy umiarkowanej aktywności, czyli jeśli uprawiasz dodatkową aktywność np spacerujesz, sprzątasz, jeździsz na rowerze itp.

Wzorem żywienia powinna być dla Ciebie piramida żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite...

Pozdrawiam