Czy moje objawy nie wskazują na CHAD?

Witam. Chciałbym sięgnąć porady specjalisty, ponieważ mam podejrzenia u siebie CHAD. Ogólnie 3 lata temu zachorowałem i udałem się do psychiatry- stwierdził depresję i przepisał lek rexetin (paroksetyna), który brałem 2 lata. Podczas brania tego leku moje życie zmieniło się o 180 stopni (zdałem maturę, poszedłem na studia, potem znalazłem dobrze płatną pracę). Po 2 latach nagle lek jakby przestał działać; miałem coraz gorszy nastrój, problemy z koncentracją i dziwne stany nerwicowe np. było mi ciągle gorąco, w miejscach publicznych pociłem się i mocno kołatało mi serce więc postanowiliśmy z lekarzem zwiększyć dawkę rexetinu dochodząc nawet do 40mg ,ale nie przyniosło to rezulatatu. Lek został odstawiony na rzecz sertraliny,której nie mogłem brać bo mnie za bardzo pobudzała, były próby z anafranilem aż obecnie biorę 37,5 mg velaxinu przeszło 3 tyg i mam bardzo dziwne po nim stany. Raz odczuwam smutek płacze bez powodu albo się śmieje nie wiem z czego. Gdy wchodzę na 75 mg jestem dziwne pobudzony (możliwe objaw leku bo dawka zwiększana). Moje pytanie co to może być? wiadome w depresji nie ma się takich zachowań. Myślę,że to może być prędzej CHAD i nie chodzi mi tu o objawy uboczne wenlafaksyny. Bardziej naukowo rexetin zbija dopaminę a wenlafaksyna nie ma żadnego wpływu chyba,że przy większych dawkach typu 150-250 wtedy zaczyna coś oddziaływać. Możliwe ,że leki przeciwdepresyjne o profilu aktywizującym wywołują przejście z fazy depresji w manię? wracając do paroksetyny jeżeli przestała działać to jest szansa ,że gdy kiedyś wezmę będzie mi służyła, czy leki trzeba zmieniać co jakiś czas bo wyczerpuję się ich działanie? I najważniejsze jak wykluczyć, czy to nie CHAD? Podobno stwierdzić przynajmniej jeden epizod manii i depresji. Mam mnóstwo wątpliwości obceny psychiatra dołączył kwetiapine 50mg przed snem może coś przeczuwa i bardziej niż serotoniny potrzebują neuroleptyku ? Proszę o jakieś precyzyjne i konkretne odpowiedzi a nie typu ,żeby konsultować się lekarzem prowadzącym i czekać na działanie leku bo i tak to zrobię , ale chciałbym zasięgnąć opinii innych specjalistów. Dziękuje za przeczytanie.

Witam,
proszę rozważyć psychoterapię jako formę pomocy i leczenia dodatkowo z farmakoterapią. Zalecana jest szczera rozmowa z lekarzem prowadzącym odnośnie diagnozy.
Pozdrawiam serdecznie