Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Chusta lekarska - opatrunek oka

Chusta lekarska może zostać użyta do wykonywania opatrunków. Ekspert - lek. Łukasz Dubielecki wyjaśnia, jak opatrzyć oko za pomocy trójkątnej chusty.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

o ile poziom tyreotropiny (TSH) mieści się u Pani w granicach normy, o tyle poziom fT4 jest zdecydowanie za niski. To pozwala domniemywać, że być może cierpi Pani na niedoczynność tarczycy wynikającą z nieprawidłowej pracy przysadki mózgowej.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/niskie-tsh-przyczyny-znaczenie.

W tej sytuacji warto zgłosić się do endokrynologa, ponieważ interpretacja badań hormonów tarczycowych powinna przebiegać w oparciu o historię choroby oraz zgłaszane przez pacjenta dolegliwości. Niewykluczone, że endokrynolog uzna za konieczne wykonanie także USG tarczycy bądź zleci powtórne wykonanie badań z krwi. W przypadku zdiagnozowania niedoczynności konieczne będzie rozpoczęcie leczenia, a być może również wykonanie TK przysadki mózgowej – o tym jednak zadecyduje specjalista.

Proszę zapoznać się także z tym materiałem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-chorob-tarczycy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy