Czy możliwa jest mitomania?

Witam. Czy mój mąż jest mitomanem? Zaczęło się od kłamstw o samochodzie którego nie ma,prawo jazdach itp. wybaczyłam. Nagle w rozmowach telefonicznych pojawiła się ciocia zza granicy która dawała nam szansę na lepsze życie u siebie... Rozmów było dużo... Nawet ja z nią rozmawiałam,radziła mi w problemach(mąż powtarzał do słuchawki). Ciocia chora? Mąż płakał do słuchawki... Aż odkryłam że zdjęcia rzekomej cioci są w Internecie a telefony od cioci są aplikacja do fałszywych połączeń. Nie mam pojęcia co robić. Kocham męża ale zrobił coś okropnego, nie wiem co jeszcze było fikcja skoro to wmawiał mi przez 1,5 roku. Nie wierzę że człowiek zdrowy jest zdolny do czegoś takiego. Czy to się leczy?

Warto podjąć konsultacje u lekarza psychiatry, który w razie potrzeby skieruje na dalsze leczenie (farmakoterapia, psychoterapia indywidualna, małżeńska lub np Oddział Dzienny). Podobne zaburzenia mogą być objawami zarówno poważniejszych trudności (np w przebiegu niektórych psychoz), zaburzeń osobowości, relacji małżeńskiej i in. Konieczna byłaby diagnostyka, a dalej podjęcie odpowiedniego leczenia. Warto działać, szczególnie jeśli zależy Państwu na małżeństwie.

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią, niepokojące symptomy u Pani Męża, są wskazaniem do osobistej konsultacji psychiatrycznej, celem diagnostyki symptomatycznej i optymalnej formie komplementarnego leczenia.

Serdeczności i tylko pomyślności Pani i Mężowi życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605