Czy możliwa jest obecność nerwicy lękowej?

Witam,czy takie objawy są odpowiednie dla nerwicy lekowej: natrętne mysli,seoaracja i odcięcie od rodziny,brak chęci do życia,nerwowosc,objetnosc na członków ma rodziny,brak więzi,brak odczuwania radości,depersonalizacja,derealizacja,apatia,anhedonia i myśli doprowadzajace do szału.dodam ze jestem osobą bardzo wesołą,oddana i kochającą.

Szanowna Pani,

Dziękuję za to pytanie. Opisywane przez Panią objawy rzeczywiście są niepokojące i wymagają odpowiedniej konsultacji medycznej.
Chociaż rozumiem Pani pragnienie otrzymania jednoznacznej informacji na temat Pani stanu zdrowia, niestety na podstawie internetowego opisu nie można w sposób wiarygodny spekulować na ten temat. Objawy, które Pani opisuje wskazywać mogą na wiele różnych jednostek chorobowych.
Zdecydowanie zalecam kontakt z zaufanym lekarzem psychiatrą, który dokona wywiadu diagnostycznego oraz będzie w stanie postawić diagnozę Pani stanu zdrowia. Będzie również w stanie zadecydować o konieczności wdrożenia odpowiedniej farmakoterapii.
Kolejnym krokiem powinno być skierowanie się do psychoterapeuty celem podjęcia psychoterapii, ukierunkowanej na poznanie genezy nieporządanych zachowań, lepsze zrozumienie swoich emocji oraz przeżyć wewnętrznych oraz opracowanie strategii bardziej pożądanego przez Panią funkcjonowania i radzenia sobie z trudnościami.
Życzę Pani powodzenia oraz powrotu do zdrowia.