Czy możliwe jest odstawienie leków na depresję?

Dzień dobry. Od 7 lat choruję na depresję nawracającą, miałam 5 nawrotów, biorę leki i chodzę na psychoterapię. Czy mając taką diagnozę jest możliwe odstawienie leków kiedykolwiek?

Wszystko zależy od stanu zdrowia (jego stabilizacji) oraz okresu remisji. W przypadku długiego okresu remisji (kilka lat) najczęściej podejmowane są próby odstawienia leków. Warto jednak być uważnym i pod opieką lekarską. Zachęcam do porozmawiania o tym ze swoim lekarzem psychiatrą, który zna historię choroby.