Czy można być w związku z kuzynem?

Czy można być w związku z 2 kuzynem? Nasze mamy to kuzynki. Czy stoi nam coś na Przeszkodzie? Czy Możemy razem współżyć? Jak mamy powiedzieć o Nas naszym bliskim? Czekam na szybka odpowiedź nasi dziadkowie to bracia

Aleksander Ropielewski

Zgodnie z art. 201 k.k. przestępstwo kazirodztwa popełnia ten, kto dopuszcza się obcowania płciowego w stosunku do wstępnego, zstępnego, przysposobionego, przysposabiającego, brata lub siostry, a czyn taki zagrożony jest karą pozbawienia wolności w wymiarze od 3 miesięcy do 5 lat.

Zatem, definicja legalna kazirodztwa obejmuje swym zakresem zachowanie osób spokrewnionych ze sobą w linii prostej bez ograniczeń, w linii bocznej tylko rodzeństwa, oraz osób pozostających ze sobą w stosunku przysposobienia, polegające na obcowaniu płciowym.

Nie ma sensu ukrywać waszego związku i najlepiej abyście poinformowali o tym bliskich i rodzinę w sposób jak najprostszy, dali im szansę do przemyślenia waszej decyzji i zadania ew. pytań

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Mgr Adam Horak Psycholog

Zgodnie z art. 14. § 1. Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego nie mogą zawrzeć ze sobą małżeństwa krewni w linii prostej (dziadkowie, rodzice dzieci), rodzeństwo (brat lub siostra) ani powinowaci (teściowe, zięciowie) w linii prostej. W kręgu osób wymienionym w cytowanym przepisie nie ma kuzynów lub dalszych kuzynów. Kuzyni to krewni boczni drugiego stopnia, a skoro matki są już kuzynkami, to w opisanej sytuacji mamy do czynienia z krewnymi bocznymi trzeciego stopnia. Prawnych przeszkód zatem by nie było, ale wchodząc w relacje erotyczne z kuzynami trochę za bardzo ułatwiamy sobie życie, co może przełożyć się na jakość związku. Trudno powiedzieć w jakiej fazie jest ta relacja, ale w Pani sytuacji raczej starałbym się kontrolować jej i intensywność i kierował się na zewnątrz kręgu rodzinnego z zainteresowaniem erotycznym. Miłość to odkrywanie innego i nowego, a co nowego może być wśród ludzi, którzy są tak blisko spokrewnieni. Niestety rodzina i tak dowie się na końcu.