Czy można być w związku z kuzynem matki?

Witam czy moglby mi ktos odpowiedziec na pytanie czy moge zwiazac sie z kuzynem mojej matki?

Witam
Trudno odpowiedzieć na Pani pytanie,
gdyż nie określiła Pani stopnia pokrewieństwa.
Pod słowem kuzyn zwykle rozumiemy
IV stopień pokrewieństwa w linii bocznej.
W świetle prawa kanonicznego małżeństwo
zawarte pomiędzy osobami spokrewnionymi
w linii bocznej do IV stopnia włącznie jest
małżeństwem zawartym nieważnie. .
Pozdrawiam serdecznie

Wiązałby sie to z szeregiem komplikacji- nie tylko tych związanych z więzami krwi (ostatecznie macie wspólnych pradziadków), ale także emocjonalnymi dla całej rodziny. Byc może w gre wchodziłaby takze znaczna różnica wieku, co dodatkowo mogłoby komplikować sprawę. Warto to przemyśleć i przyjrzeć się zarówno swoim uczuciom, jak i wynikającym z tego konsekwencjom. W razie wątpliwosci- warto omówić to z psychologiem podczas konsultacji.

W świetle religii - nie, w świetle moralnym - nikt Pani nie odpowie na to pytanie poza Panią, w świetle emocjonalnym - z pewnością wiązało by się to z wieloma komplikacjami (zarówno związanymi z waszymi emocjami, jak i całej waszej rodziny), w świetle prawa - jesteście "za blisko" spokrewnieni. Generalnie jest to trudny temat, wiążący się z wielką iloscią komplikacji i polecałabym omówienie z psychologiem dlaczego właśnie chciałaby Pani się wiązać z osobą, która jest z panią spokrewniona. Pozdrawiam.