Czy można jednocześnie stosować antykoncepcję i Inofem?

Witam, Od mniej więcej roku biorę antykoncepcję -Zoely tabletki. Niestety przybrałem na wadze przed ten rok jakieś 4-6 kg. Wiąże to z działaniem ubocznym antykoncepcji. Moja siostra brała Inofem - suplement diety. Tez miała problemy z waga (nie brała antykoncepcji) po Infoemie jej waga spadła a ona stała się ewidentne szczuplejsza. Pytanie moje brzmi czy mogę zacząć brać Inofem jednoczenie stosując antykoncepcję i nie będzie to zaburzało typowo antykoncepcyjnych efektów terapii hormonalnej?

Jeśli chcemy osiągnąć redukcję masy ciała, to jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie zmiana nawyków żywieniowych i wdrożenie prawidłowego planu żywienia. Należy zweryfikować częstotliwość i skład dotychczasowo spożywanych posiłków.
Pozdrawiam
Dietetyk mgr Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Dzień dobry!
Schudnięcie Pańskiej siostry może być skutkiem ubocznym po zażywaniu leku Inofem. Leki antykoncepcyjne mogą przyczyniać się do zwiększenia masy ciała. Jednakże najskuteczniejszym i najzdrowszym sposobem na redukcję masy ciała jest zrównoważona, racjonalna dieta wspomagana ćwiczeniami fizycznymi. Zachęcam więc do wizyty u dietetyka. Już dzisiaj powinna Pani wprowadzić do swojej codzienności kilka ważnych zasad:
* spożywanie 4-5 posiłków dziennie, w małych ilościach, ale o regularnych porach, pierwszy do godziny po przebudzeniu, natomiast ostatni 2-3 h przed snem
* przerwy pomiędzy posiłkami nie powinny być dłuższe niż 3 h
* spożywanie co najmniej 1,5 l wody dziennie
* zalecane produkty: chude mięso, drób, ryby, odtłuszczone lub niskotłuszczowe produkty mleczne, pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa, owoce - surowe
* niezalecane produkty: produkty mączne, jasne pieczywo i ciasta, cukier i słodycze, dżemy, miód, owoce kandyzowane, suszone owoce, tłusty nabiał, tłuste mięsa, tłuszcze - takie jak majonez, masło, smalec.
* najbardziej zalecanymi technikami są: gotowanie w wodzie lub na parze, duszenie bez obsmażania, smażenie i pieczenie bez dodatku tłuszczu lub z małą jego ilością, pieczenie w folii, w pergaminie czy na ruszcie
* należy ograniczyć produkty wędzone, smażone na głębokim tłuszczu czy duszone tradycyjnie
* zwiększenie podstawowej aktywności fizycznej w ramach codziennych zajęć oraz wykonywanie planowanych ćwiczeń fizycznych o średniej intensywności co najmniej przez 30 minut dziennie.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Co najlepiej wspomaga odchudzanie?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/co-najlepiej-wspomaga-odchudzanie.html