Czy można leczyć hipochondrię?

witam. wydaje mi sie, ze jestem hipochondrykiem. zaczelo sie od bolu nogi, ktory pojawil sie nagle i nie umialam znalezc przyczyny, pelno badan i wizyt u lekarzy. pozniej doszly problemy ze snem, kołatania serca. nie potrafie skupic sie na pracy, duzo czytam w internecie o chorobach, czuje lęk o wlasne zdrowie. do jakiego lekarza sie uda? czy trzeba to leczyc? chcialabym aby ktos przeprowadzil dokladny wywiad, a nie tylko przepisal leki bez proby znalezienie przyczyny. dziekuje za porady

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychologa psychoterapeuty, gdyż opisane objawy można skutecznie leczyć psychoterapią. Jeśli chodzi o konieczność leczenia to wszystko zależy od Pani wewnętrznej potrzeby oraz stopnia cierpienia w związku z objawami. Bardzo często lęk o własne zdrowie fizyczne jest tylko wierzchołkiem góry lodowej pod którym kryją się inne nieświadome lęki i treści. Psychoterapia pomaga odkryć to, co tkwi w głębszych warstwach psychiki i umożliwia przepracowanie tych treści. Mam nadzieję, że jeśli zdecyduje się Pani na terapię to objawy zaczną ustępować.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/