Czy można zwiększyć kalorie w diecie i nie przytyć?

Kobieta 21 lat, 170 cm, 48 kg. Mam wątłe kości i niewyćwiczone mięśnie, więc nie wyglądam szczupło. Od kilku miesięcy (3, 4 jeżeli liczyć z przerwami) jem 500-600 kcal dziennie. Tłuszcze tylko z masła orzechowego dobrej marki, mnóstwo warzyw i owoców, jajka, drób, chleb żytni, czasem kasze. Mimo to często czuję się słaba, bolą mnie mięśnie, pęka skóra. Mogę mieć jakieś niedobory. Czy jest możliwość, by zwiększyć kcal w diecie ale mimo wszystko nie przytyć? Dodam że ćwiczę 4 razy w tygodniu po 1h

Lek. Katarzyna Szymczak

Taka wartość kaloryczna to stanowczo za mało przy takim wzroście i wadze! BMI wynosi 16 czyli niedowaga, a nawet wychodzenie, także powinna nawet pani przytyć. 1000 kcal to absolutne minimum. Sugeruję wizytę u dietetyka.
Pozdrawiam