Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nadmierny hałas może powodować depresję?

czy hałas w pracy w szkole masowej,może przyczynić się do depresji.Szczerze mówiąc mam dylemat,bo pracuje w oświacie albo jako specjalista albo wychowawca świetlicyDostałam pracę.Boję się hałasu w szkole,gdzie dzieci może być 100na raz na w świetlicyMiałam przewlekłe stany depresyjne i obawiam się,ze pod pływem hałasu zrodzi sie bezsennosc a ta doprowadzido depresji.Lubię dzieci.Proszę ojakąś radę ,Ja pracująca w szkołach masowych z dzwonkiem (strasznie na mnie działa)od 2001roku, z przerwami.M
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Zespoły otępienne a depresja

W przypadku chorzeń otępiennych, np. alzheimerem, nasilenie objawów może wystąpić na skutek depresji. O zależności między zespołami otępiennymi a depresją wypowiada się psychiatra Agnieszka Jamroży.

Przewlekle działający hałas rzeczywiście może może być czynnikiem ryzyka w przypadku stanów depresyjnych, ale równocześnie występować może zależność odwrotna - często podczas depresji występuje nadwrażliwość na dzięki,które odbierane są intensywniej niż zwykle. Należy pamiętać jednak, że nie jest to czynnik ryzyka,nie można więc powiedzieć, że hałas powoduje bezsenność lub depresję.

Czasami większe znaczenie dla naszego samopoczucia ma to co pozytywne (aktywność zawodowa, satysfakcja z pracy z dziećmi) niż koszty, które ponosimy (w tym przypadku hałas).

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
http://pracownia-terapii.pl

0
Mgr Monika Prus Psycholog, Lublin
64 poziom zaufania

Witam,
Hałas w środowisku pracy może być czynnikiem stresującym nawet przy stosunkowo niskich poziomach. Dodatkowo w stanach depresyjnych często współwystępuje nadwrażliwość na dźwięki. Jeżeli zestawimy do siebie te dwa fakty, to takie przeciążenie organizmu może przyczynić się do nasilenia objawów depresji.
Pozdrawiam
Monika Prus
www.renovo-lublin.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy