Czy naprawdę powinnam się głodzić?

Witam, nie wiem gdzie mam szukać pomocy. Mój wskaźnik BMI wynosi: 36.73. Dwa razy podjęłam próbę utraty na wadzę z NaturHouse za każdym razem traciłam 15 kg i zawsze wracało to do mnie jak podwójny bumerang. Gdy poszłam do dietetyka poleconego przez lekarza rodzinnego, Pani mi powiedziała że mam się głodzić. Mój stan jest poważny bo doszło do tego że zaszywam sie w domu, unikam współżycia z mężem, zajadam nudę stres nerwy. Potrzebuje pomocy lecz nie wiem gdzie jej szukać, chcę walczyć o siebie .

Dzień dobry,
myślę że dobra dieta nie powinna opierać się na głodówce. Jest to bardzo nie zdrowe, niebezpieczne, może przyczynić się do wielu chorób oraz wywołać negatywne samopoczucie. Rozumiem że już chętnie unika Pani ludzi i bliskości. Jezeli tak trudno utrzymać Pani niższą wagę może warto pomyśleć o zmianie stylu życia. Skonsultować się z trenerem personalnym i równocześnie z dietetykiem. Zapewne to również przełoży się na Pani samopoczucie. Dodatkowo myślę że powinna skonsultować się Pani z lekarzem, poprosić o kompleksowe badania by wykluczyć przyczyny medyczne Pani nadwagi.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry,

musi Pni poszukać w okolicy dietetyka, który ukończył studia na uniwersytecie medycznym. Taka osoba będzie umiała profesjonalnie Pani pomóc. Niestety głodzenie się czy diety niskokaloryczne diety proponowane przez naturhouse nie są dla Pani odpowiednie.

Jednym rozsądnym rozwiązaniem na zdrowe schudnięcie jest jedzenie odpowiednich ilości - dieta indywidualnie zbilansowana pod Pani kątem. Zasadniczo im więcej ważymy tym więcej pownniśmy jeść ab zredukować masę ciała ( trzeba jeść aby schudnąć w dużym skrócie).

Życzę Pani, aby znalazła Pani odpowiedniego dietetyka, który będzie umiał Pani udzielić odpowiedniej porady.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Szanowna Pani,

proszę zmienić dietetyka, bo obecny specjalista - jeżeli zaleca Pani głodzenie się nie ma chyba zielonego pojęcia czym jest właściwe odżywianie się.
Radziłabym też specjalnie nie ufać suplementom.

Jesteśmy tym co jemy, a nasze zdrowie i stan umysłu są nierozerwalnie związane z jakością pożywienia i dlatego warto wybierać posiłki pełnowartościowe, bioaktywne i pozbawione sztucznych dodatków, dopasowane do pory roku i dające energię życiową oraz przywracające równowagę na poziomie ciała i umysłu.

Niepokojącym jest fakt, że "zajada Pani nudę". Sugeruję porozmawiać z dobrym psychologiem i znaleźć przyczynę objadania się.
Jeżeli potrzebuje Pani takiej konsultacji, pracuję również przez Skype i udzielam konsultacji telefonicznie - zapraszam.

Pozdrawiam serdecznie!
mgr Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG KLINICZNY, PSYCHOTERAPEUTA, COACH
www.nagrodzkacoaching.pl