Czy niepokój i panika są normlane przy nerwicy?

Witam mam nerwice lękową od listopada i moje pytanie brzmi czy niepokoj panika lęki to normalne w nerwicy a na sto tylko nerwica gdyż badało mnie na szpitalu tyle lekarzy że szok neurolog psychiatra psycholog kardiolog z badań zdrowa jak rekin a co wstane z rana tak już pannikuje bo dostaje niepokój taki że chodzę jak swiruska bo niewiem co z sobą zrobić w trakcie tych faz szukam dobrego psychoterapeuty co bez leków wyciągnie mnie z tego online

Dzień dobry, tak, nerwica jest zaburzeniem w którym osiowym objawem jest lęk. Nie wiem, czy będzie to możliwe w pełni, by Panią "wyciągnąć", ale na pewno mogę Pani zaoferować konsultacje online, które pomogłyby wstępnie określić skalę problemu, sformułować hipotezy rozumienia objawów oraz możliwości leczenia. Nie wykluczam terapii online, natomiast zawsze pierwszym etapem są konsultacje. Niezawsze terapia online jest najlepszym wyjściem, dlatego trzeba rozeznać. Gdyby Pani była zainteresowana, zapraszam. Zostawiam dane kontakowe. //tel.513306125 lub kamidziwota@gmail.com

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, nerwica lękowa, czyli inaczej zaburzenia lękowe to poważny stan, którego nie można lekceważyć. Stałe uczucie lęku, niepokój oraz nieuzasadnione ataki paniki to jak najbardziej objawy charakterystyczne dla nerwicy lękowej. Ponadto mogą towarzyszyć jej również brak motywacji, przygnębienie, problemy z koncentracją i pamięcią oraz problemy ze snem. Często w chorobie tej pojawiają się także liczne dolegliwości somatyczne, jak nudności, bóle brzucha i głowy oraz kołatanie serca, dlatego wiele osób, podejrzewa początkowo u siebie inne choroby. Wspomina Pani jednak, że robiła badania u różnych specjalistów i wyszły odpowiednie. W takim wypadku warto rozszerzyć diagnostykę właśnie pod kątem badania nerwicy. W tym przypadku pomocne będą wizyty u psychoterapeuty lub psychiatry, którzy pomogą Pani odkryć i zrozumieć źródło takich dolegliwości oraz dobrać odpowiednie metody leczenia. Najczęściej w leczeniu nerwicy lękowej wykorzystuje się właśnie psychoterapię, która w niektórych przypadkach może być wspomagana również leczeniem farmakologicznym. Więcej na temat nerwicy lękowej, jej objawach oraz sposobach leczenia można przeczytać w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-lekowa-przyczyny-objawy-leczenie.

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-nerwica-lekowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozliwa-jest-nerwica-lekowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-faktycznie-nerwica-lekowa, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-nerwica-lekowa-jest-wyleczalna. Przypominamy, że udzielane informacje mają jedynie charakter poglądowy. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.