Czy odezwanie się do byłej partnerki będzie w tym wypadku na miejscu?

Witam Od trzech lat jestem mężem i ojcem.Przed ślubem byłem w rocznym związku.Rozstqlismy się w zgodzie jednak kontakt się urwał.Byla partnerka ma męża.Od wspólnego znajomego dowiedziałem się że jest w ciąży a dziecko ma wadę serca przez co po urodzeniu będzie musiało maleństwo przejść operację.Bardzo mną to wstrząsnęło.Naszla mnie myśl by do niej napisać jak się trzyma, napisać kilka słów otuchy.Czy to dobry pomysł ? Jak zachować się w danej sytuacji.

Dzień dobry,
Niestety nie jest to dobre pytanie do psychologa, gdyż taka decyzja niesie ze sobą różne konsekwencje za które nie mogę brać odpowiedzialności. Mam jednak dla Pana dwie porady. Pierwsza to taka by szczerze sam przed sobą odpowiedział Pan na pytanie, czy chęć okazania wsparcia nie ma jakiegoś drugiego dna np. pragnienie odnowienia kontaktu; tęsknota za tą kobietą itd. Druga to rozważenie różnych pozytywnych i negatywnych konsekwencji takiego postępowania np. poczucie, że okazuje się wsparcie komuś (pozytywna); powrót do dawnego uczucia; pretensje ze strony Pana żony, że pisze Pan z byłą partnerką (negatywna). Nie wiem również w jaki sposób była dziewczyna może odebrać ten gest i nad tym także warto się zastanowić. Decyzja w tym przypadku należy tylko i wyłącznie do Pana.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psychologkulczycka.pl/