Czy oglądanie pornografii w internecie to zdrada?

maz od lat pracuje w norwegi widzimy sie co drugi miesiac wiem ze oglada filmy porno ale to mi nie przeszkadza,rozumiem ze facet ma wieksze potrzeby.ale ostatnio zobaczylam ze wchodzi na sex kamerki.i sama niewiem jak sie z tym czuje.z jednej strony se tlumacze to tylko sex przez kamerke ale z drugiej strony to boli i moze to juz zdrada?nawet boje sie o tym z nim pogadac.moze dla meszczyzn to nie ma az tak duzego znaczenia?sex to jedno a uczucia drugie?

Dzień dobry, z uwagi na to, że Panią to boli i też rozumiem nie jest to już bierne oglądanie a też uczestnictwo z interakcją to warto omówić to z mężem. Rozumiem, że trudno to Pani zaakceptować i nie wpływa to korzystnie na Pani samopoczucie. Dlatego rozmowa to konieczność. Warto też wtedy ustalić jakieś zasady. Pani również musi odczuwać komfort i mieć poczucie bezpieczeństwa.
Pozdrawiam A. Pacia

Dzień dobry. Zdradą jest to, co Państwo ustalicie jako niedopuszczalne. To nie inne osoby, ale właśnie Wy, oboje, wiecie co jest dla związku zagrożeniem. Jeśli Pani czuje się z tym źle, to możliwe, że nie przestanie się Pani tak czuć, jeśli ktoś uzna to za dopuszczalne, prawda? Związki w rozłące niosą ze sobą różne zagrożenia, jednym z nich jest brak bliskości, wspólnej codzienności, zagrożenie oddaleniem emocjonalnym. Może warto, aby Państwo o tym porozmawiali, coś sobie postanowili w ramach kompensaty ofiarować, np. wyjątkowo atrakcyjnie spędzić ten czas, kiedy się widzicie. Jakiś dawno odkładany wspólny wyjazd tylko we dwoje, czas który spędzicie wyjątkowo dla Was, ale nie tylko ze względu na to, że widzicie się, ale również dlatego, że spędzicie go w niezapomniany sposób. Jedną z metod radzenia sobie z rozłąką jest właśnie podkreślenie tego, że nie ilość wspólnie spędzonego czasu a jakość jego spędzania stanowi o bliskości. Serdecznie pozdrawiam.