Czy osoba z chandrą powinna zgłosić się do lekarza?

Witam, zauważyłam u siebie chandrę, która trwa już dość długo- co zaczyna mnie martwić. Nie mam siły ani chęci na podstawowe obowiązki domowe, często jestem też na skraju płaczu. Choruję na niedoczynność tarczycy w przebiegu hashimoto. Nie wiem czy powinnam się zgłosić do lekarza czy tylko obserwować to co się dzieje. Proszę o radę.

Dzień dobry.

Pani opis nie zwiera szczegółowych informacji dotyczących Pani stanu, reakcji, dynamiki nastrojów i innych ważnych danych.

W związku z powyższym proponuję rozmowę z endokrynologiem, który jest lekarzem prowadzącym Pani chorobę. Jeżeli endokrynolog wykluczy takie następstwa związane z rodzajem choroby albo zastosowanymi środkami farmakologicznymi zalecam wizytę u psychologa - psychoterapeuty.

Życząc powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski

Dzień dobry, niestety w przy tej chorobie czasami tak się dzieje. Warto jednak udać się do lekarza, powtórzyć badania. Czasami też pomocna jest psychoterapia. Stany emocjonalnej przy tej chorobie bywają bardzo chwiejne.
Pozdrawiam A. Pacia

Zdecydowanie powinna się Pani udać do lekarza i porozmawiać z nim o swoich obserwacjach. Niezależnie od tego co ustali i zaleci lekarz, moim zdaniem warto byłoby zgłosić się po wsparcie w tej ciężkiej chorobie do psychologa, lub psychoterapeuty. Terapia to nie tylko zmiana niekonstruktywnych postaw i zachowań, ale także okazja do podzielenia się swoimi obawami, trudnościami i wspólne z terapeutą poszukiwania, jak minimalizować problemy, czy cierpienie.