Do jakiego lekarza powinna udać się osoba zazdrosna?

Do jakiego specjalisty màż może się zgłosić kiedy cierpi na chorobliwà zazdrość,a nie ma ku temu powodów?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)
Mam mało danych, odniosę się ogólnie do tematu zazdrości.

Nieadekwatna zazdrość wskazuje na zniżoną samoocenę.
Samoocena, jako jeden z filarów poczucia własnej wartości odpowiada na pytanie:
1. Jak Człowiek postrzega siebie?
2. Jak siebie ocenia?
3. Jaką posiada wiedzę o sobie, czyli tzw.opinie i sądy na swój temat?

Odnoszą się one szczególnie do tych obszarów życia, którym Człowiek nadaje emocjonalne znaczenie.
Ta niska samoocena jest przyczyną nadmiernego skupiania się na własnych ograniczeniach, słabościach i przez to wycofywanie się z aktywności, jak i uogólnianie niepowodzeń, i przez to niedocenianie/nie zauważanie swoich zalet/umiejętności/mocnych stron/zasobów...

Domniemam, że Pani Mąż nie docenia, pewnie nie zauważa, że ma wiele zalet, by móc nimi dzielić się z Panią, z Innymi.

Podsumowując, zachęcam Panią do zainspirowania Męża do wzbogacania swojej osobowości, do rozwoju, do wyrozumiałego zaprzyjaźnienia się z samym sobą, poprzez pracę terapeutyczną/rozwojową pod okiem Psychologa albo Psychoterapeuty (w Poradni Zdrowia Psychicznego - w ramach NFZ-tu, lub prywatnie).

Gdyby Pani Mąż miał życzenie rozmowy ze mną, zapraszam serdecznie do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem dla Pani i Męża tylko pomyślności i radości!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Szanowna Pani
Ten problem najlepiej jest omawiać nie z lekarzem tylko z psychologiem lub psychoterapeutą. Ważne jest też to aby mąż sam odczuwał potrzebę udania się do tego typu specjalisty. Jest to jeden z warunków koniecznych do podjęcia pracy terapeutycznej i uzyskania pozytywnych rezultatów.

Joanna Frąckowiak

Witam
Z opisanym problemem najlepiej zglosic sie do doświadczonego psychoterapeuty lub do psychiatry.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam, zachęcam do wzięcia udziału w terapii indywidualnej. Specjalistą jest psychoterapeuta.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA