Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy otępienie i senność to skutek leków na depresję?

Biorę od miesiąca leki na depresję- sulpiryd i chlorprotixen. Zaczęłam od dawki sulpirydu 50 mg(jedna tabletka na dzien) oraz jedna tabletka chlorprotixen na noc. Pozniej lekarka zwiększyła dawkę i teraz biorę od dwóch tygodni rano i w południe po jednej tabletce oraz wieczorem 1 tab chlorprotixen. Odkąd biorę leki nasilil sie stan sprzed brania, czuję się otępiona i senna, duzo wiecej spie niz wczesniej. Czy to normalne po tych lekach?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Rozpoznanie nerwicy

Witam!
Trochę dziwne leczenie depresji u Pani zastosowano, ponieważ nie włączono żadnego leku przeciwdepresyjnego!!! Ma Pani dwa, co prawda słabe, neuroleptyki, które mogą dawać stany sedacji, przymulenia i senności - dawka jest nieduża. Wskazana pożądna diagnostyka i odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

0

Na pewno warto skonsultować to z lekarzem prowadzącym. W razie potrzeby od razu będzie mógł wprowadzić modyfikacje w leczeniu lub zmienić leki.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy