Czy otyłość mogła spowodować takie wyniki?

Syn lat 30 wazy 200 kg . Podjął glodówkę dwa tygodnie temu . z zaleceniem lekarskim wykonał badania krwi i wyszły złe wyniki Aspat i ALAT .Wartości 130 ALAT i 77 ASPAT . Po tygodniu trwającej nadal głodówki powtórzył badania i wzrosły wartości Aspat 132 i ALAT 210 . Czy tak duza otyłośc mogła spowodować takie wyniki . Bilirubina ,cukier i cholesterol w normie . Proszę o wskazówki

Witam, wyniki mogą wynikać między innymi z otyłości. Zaleciałabym dietę odchudzającą. Dieta odchudzająca to obecnie bardzo pojemne wyrażenie, za którym kryje się szereg różnego rodzaju diet o specjalistycznych nazwach. Czasem aż trudno się połapać w gąszczu jadłospisów i tabeli kalorycznych. Należy pamiętać, że odchudzanie jest długim procesem, którego czas trwania jest zależny od stopnia nadwagi i stylu życia. Wiele osób zastanawia się czy istnieje dieta cud, której zastosowanie przyniosłoby natychmiastowe skutki w postaci trwałej utraty wagi bez efektu jo-jo?

Jednocześnie łatwo zgubić się w gąszczu nazw: dieta 1000 kalorii, dieta Dukana, kopenhaska, Cambrigde czy dieta Montignaca. Która z nich przynosi najlepsze skutki?

Niestety żaden sposób żywienia nie przyniesie pożądanych efektów, jeśli nie będziemy stosować go regularnie i nie włączymy codziennej aktywności fizycznej. Zaskakujące rezultaty na początku diety odchudzającej są zazwyczaj wynikiem utraty wody z organizmu, a nie rzeczywistego spadku nadprogramowych kilogramów.

Konstruując swój dzienny jadłospis możesz wziąć pod uwagę wartość kaloryczną produktów i kontrolować ilość przyjmowanych kalorii. Jadłospis w diecie odchudzającej powinien zawierać odpowiednią ilość białka, węglowodanów i tłuszczów, a także minerałów i witamin. Błonnik też jest cennym elementem.

Absolutnym błędem jest głodówka, która nie pomoże nam zrzucić zbędnych kilogramów, a jedynie może przysporzyć kłopotów w postaci np. niedożywienia i efektu jojo. Dietę należy opracować tak, aby waga spadała powoli.

Zawsze warto skorzystać z porady dietetyka klinicznego.