Czy po retroskopii trzeba stosować dietę?

Witam Chciała bym się dowiedzieć czy po badaniu rektoskopii powinniśmy mieć dietę ? Jeśli tak to jaką i na jak długi czas ?

Dzień dobry. O ile przygotowanie do rektoskopii wymaga specjalnego przygotowania dietetycznego, mającego na celu usunięcie masy kałowej z jelita grubego (na ogół 2 doby diety półpłynnej),o tyle po samym badaniu nie ma konieczności stosowania specjalistycznej diety. Pozdrawiam!