Czy po zabiegu usunięcia kamieni konieczna jest lewatywa?

Od zabiegu usunięcia polibudzie i kamieni w pęcherzyka żółciowych mam zaparcia od 7dni i dalej nic jem błonnik z gotowanych warzyw mam bazę danych do zdrowego żywienia pije soki 100% owocowe-warzywne jem 5 razy dziennie małe posiłki a często (co 3 godziny)... Co w tym przypadku mam ROBIĆ? Szczerze ak długo nic i czy konieczna jest w tym przypadku lewatywa.

Dzień dobry,

oprócz diety bogatej w błonnik bardzo ważna jest także ilość wypijanych płynów. Jeżeli wypróżnienia nie było przez 7 dni to proszę zacząć od spożycia otrąb np. pszennych w ilości 10-15 gram na dobę ( i koniecznie popić je wodą) - może je Pani dodać np do jogurtu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga