Czy podać siemię lniane 6-miesięcznemu dziecku na refluks i ulewanie?

Witam, chciałem zaytać czy mozna podac siemię lniane (w postaci papki) 6 miesiecznemu dziecku (ktore ma czasami refluks i ulewanie).

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma takiej potrzeby. Jeśli dziecko jest na mleku modyfikowanym mozna podać to AR, jeśli na piersi nie ma takiej potrzeby, powinno minąć samo, jednak proszę udać sie do pediatry aby zbadał dziecko i ocenił jego rozwój, masę ciała czy wszytsko jest w porządku.