Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Wszystkie przeciwwskazania są umieszczone przez producenta na ulotce załączonej do leku. Luteina będąca de facto hormonem nie powinna być przyjmowana w czasie stosowania Aknenorminu. Pozostałe raczej mogą, ale najlepiej to ustalić z lekarzem prowadzącym.

0

Dzień dobry,

przy stosowaniu Aknenorminu nie należy przyjmować preparatów zawierających witaminę A, ze względu na ryzyko jej przedawkowania.

Pozdrawiam

Dietetyk, psychodietetyk. Członek Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Nie ma przeciwwskazań do stosowania luteiny. Ma Pan zapewne na myśli naturalny barwnik występujący w żółtych owocach i warzywach wpływający m. in. pozytywnie na wzrok, a nie hormon progesteron produkowany przez jajniki zwany popularnie luteiną :-). Witamina A kumuluje się w organizmie, więc nie należy jej przekraczać. Minerały takie jak magnes również nie będą wchodziły w interakcję z lekiem.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy