Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 2 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podwyższony poziom cukru może być efektem odstawienia antydepresantów?

Do tej pory poziom cukru był w normie. 3 tyg. temu odstawiłam antydepresanty (cierpię na nerwicę lękową) i pojawił się problem - glukoza na czczo 110-120. Prawdopodobnie mam nawrót nerwicy lękowej, bo od kiedy odstawiłam lek, czuję ciągły niepokój i lęki. Czy podwyższony poziom cukru może być tego efektem ?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Najważniejszy element samokontroli w cukrzycy

Samokontrola, tak jak zmiana diety czy regularna aktywność fizyczna stanowi nieodłączny element leczenia cukrzyca. Obejrzyj film i dowiedz się, jak się kontrolować w tej chorobie.

Witam Panią Serdecznie,

Proszę rozważyć, i ja Panią zachęcam do podjęcia psychoterapii, która nie uzależnia i nie powoduje skutków ubocznych, a skutecznie poprawia jakość życia, czego Pani bardzo życzę,

Irena Mielnik-Madej

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0

Pytanie o reakcję organizmu po odstawieniu leków dotyczącą glukozy warto zadać psychiatrze. Ja ze swojej strony sugerowałabym Pani kontakt z psychoterapeutą z którym mogłaby Pani popracować nad emocjami. Z doświadczenia wiem, że Pacjenci zazwyczaj źle znoszą odstawianie leków i ważne jest towarzyszenie im w procesie psychoterapii w tym właśnie okresie. Pomaga to wyciszeniu emocji. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy