Czy polecane są jakieś konkretne rodzaje hormonów dla osób aktywnych?

Witam, Trenuję głównie siłowo kilka razy w tygodniu. Rozważam stosowanie antykoncepcji hormonalną i zastanawiam się, jaki może mieć ona wpływ na trening i wyniki w budowaniu masy mięśniowej. Czy ze względu na działanie antyandrogenowe przyrost masy mięśniowej może być zakłócony? Czy nie będę mieć później problemów z redukcją (sylwetkę kształtuję dla siebie, nie startuję w zawodach i nie chcę schodzić poniżej 18% tłuszczu)? Czy polecane są jakieś konkretne rodzaje hormonów dla osób aktywnych?

Lek. Tomasz Budlewski

Moze dojść to zaburzenia gospodarki hormonalnej. Proponuje udac sie do lekarza ginekologa aby przeanalizować wszystkie za i przeciw odpowiednich rodzajów antykoncepcji, czy w trakcie ćwiczeń przyjmuje Pani jakieś leki wspomagające?