Jak przywrócić poprzednią wagę?

Witam, od paru lat trenuje sztukę walki i niestety związane jest to z limitem wagowym w czasie zawodów, z którym zawsze mam problem. Jakiś czas temu musiałam na trochę zrezygnować że sportu z powodu kontuzji ( ok 1 miesiąc ), następnie wróciłam do treningów na siłowni, a teraz do swojej dyscypliny. Podczas treningów siłowych odnotowałem znaczny przyrost masy ciała ok 3 kg ( wcześniej 61,5 teraz 64,5). Myślałam że kiedy wrócę do swoich trenigów to waga wróci do normy, niestety tak się nie dzieje ( pomimo dziennego spalania ok 4000 kacl. Czym może to być spowodowane ? Dodam tylko że mam 20 lat i 163 cm wzrostu ?

Lek. Paweł Szadkowski

Przyrost masy ciała jest najpewniej związany z przyrostem masy mięśniowej. Badanie składu procentowego ciała da pani w to większy wgląd. Może pani następnie skonsultować się z dietetykiem i obserwować zmiany pod wpływem modyfikacji diety i treningu.