Czy porody przyczyniły się do braku orgazmu?

Witam. Jestem mamą 2 dzieci. Z mężem jesteśmy razem od 7 lat. Współżyjemy ze sobą od 5 lat. Od bardzo dłuższego czasu nie mam orgazmu. Do tej pory nie przejmowałam się tym, bo czerpałam przyjemność z bliskości ale zaczęłam się zastanawiać dlaczego tak się dzieje, czy coś ze mną jest nie tak? Może coś mi poprzestawiali po porodach. Bo od 4 lat w ogóle nie mam orgazmu! Zaczyna mnie to powoli frustrować, bo powoli zaczynam złościć się na mojego męża, na siebie najbardziej. Co się dzieje? Nie wiem czy może mieć znaczenie, że podczas 2 porodu mała mnie trochę porozrywała. Martwię się. Mąż myśli, że nie jest 100% mężczyzną, skoro nie może mi zapewnić pełnej satysfakcji. Więc zaczęłam udawać. Nie czuję się z tym dobrze. Proszę o pomoc!
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niemożność osiągania orgazmu jest stosunkowo częstym problemem u kobiet. Zjawisko to występuje znacznie częściej u kobiet po porodzie, u matek kilkorga dzieci i innych zapracowanych Pań.
Jest to związane z przepracowaniem, zmęczeniem, oddalaniem się od partnera na rzecz spełniania potrzeb dzieci. We wspomnianych sytuacjach kobieta po całym dniu często nie ma siły na zbliżenia i przeżywanie doznań.
Dla kobiet ważna jest także bliskość i uczucie, a także towarzysząca atmosfera.
Niestety na podstawie Pani opisu nie jestem w stanie powiedzieć, które z czynników jest powodem Państwa problemów.
Jeśli chodzi o ostatni poród wszelkie wątpliwości powinna Pani omówić w trakcie wizyty u ginekologa, który oceni co oznacza "porozrywanie przez małą".

Pozdrawiam