Czy powinienem zapytać ojca o powód bicia pasem w dzieciństwie?

Od paru tygodni męczy mnie chęć zadania pytania mojemu tacie, dlaczego mnie bił pasem w dzieciństwie. Za 2 tygodnie idę do psychologa, skierowany tam przez mojego psychiatrę (jestem w trakcie leczenia farmakologicznego na depresję) i nie wiem czy to nie jest zły pomysł z tym pytaniem? Co mam robić?

Może warto przepracować to z terapeutą, skoro zaczyna Pan psychoterapię? Szczególnie, ze jeśli w związku z tym pytaniem i innymi, które się być może pojawią, pewnie pojawia się przeżycia, emocje, może coś się otworzy, to warto by w tym czasie był Pan "zaopiekowany" i mógł wszystko to, co się pojawi, na bieżąco przepracowywać.

Dzień dobry,
Rozmawiać zawsze warto, chociaż rozmowy nie zawsze są łatwe. Pomaga, jak w rozmowie więcej mówimy o sobie, swoich uczuciach, unikamy natomiast ostatecznych oskarżeń. Serdecznie pozdrawiam