Czy powinnam pilnie udać się do specjalisty?

Dzień dobry. Od pewnego czasu mam straszne bóle brzucha(to chyba jelita) plus dziwne objawy ze strony układu moczowo-płciowego. Wymaz pochwy ginekologia: stephylococcus aurecis, enterococcus faecialis, eschericha coli wszystko wzrost obfity . Co to oznacza? Czy powinnam pilnie udać się do specjalisty ? Czy chore jelita i wynik wymazu z pochwy ma zwiazek? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewykluczone, że bóle, które Pani doskwierają to bóle podbrzusza, które mają związek z infekcją intymną. Na nią z kolei wskazują wyniki posiewu z pochwybakterie, które obecnie kolonizują drogi rodne mogły zostać przeniesione z odbytu i być skutkiem niewłaściwej higieny intymnej bądź braku odpowiedniej higieny w trakcie seksu.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/czym-charakteryzuja-sie-bakteryjne-infekcje-pochwy.

Niemniej powinna Pani zwrócić się do ginekologa – jeżeli symptomy, które Pani wskazuje są poparte wynikami badań, wskazującymi na infekcję bakteryjną, to konieczne jest rozpoczęcie leczenia odpowiednio dobranym antybiotykiem.

Proszę zatem zgłosić się do specjalisty – niewykluczone, że odpowiednie leczenie sprawi, że Pani dolegliwości (również te, które opisuje Pani jako jelitowe) ustąpią. Jeżeli nie, wskazane będzie dalsza diagnostyka oraz, być może, wizyta u gastroenterologa.

Być może ta infografika także okaże się pomocna, zachęcam do zapoznania się z nią: https://portal.abczdrowie.pl/5-najczestszych-dolegliwosci-jelit.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.