Czy powinnam się martwić tym, że nie mam jeszcze miesiączki?

witam miałam pierwszy raz z chłopakiem w sylwestra, i było to krótkie przez ból jaki mi towarzyszył, mimo to według kalendarzyka flo zaczynały mi się wtedy dni płodne, użyliśmy grubszych prezerwatyw, prezerwatywa nie zsunęła się ani nie pękła, chłopak nie doszedł, a w gumce nic nie było, mimo to miałam później dziwne plamienie (było brązowe - i było troche zwykłej krwi) dodam że zdarzało się to po palcówce, a mam nadzerke, plus miałam ostatnio zapalenie pęcherza przez ponad tydzień, dużo się stresowałam przez to że moja mama trafiła do szpitala Zrobiłam test ciążowy 11 dni po stosunku i wykazał negatywne, nawet po leżeniu przez dłuższy czas nic nowego się nie pojawiło, dzisiaj powinnam dostać miesiączkę jednak jej nie mam, obawiam się ciąży i nie wiem czy przez poprzednie obajwy po porostu nie skomplikował mi się cykl i okres się zwyczajnie spóźnia, czy mam się czym martwić

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienie, które się pojawiło mogło mieć związek nie tylko z pierwszym stosunkiem seksualnym, ale również z nadżerką szyjki macicy.

Choć ryzyko zajścia w ciążę podczas dni płodnych jest najwyższe, to skoro użyli Państwo zabezpieczenia w formie prezerwatywy, która została użyta w prawidłowy sposób, to ryzyko to znacznie się zmniejsza. Ważne, aby prezerwatywa nie była uszkodzona ani zsunięta podczas zbliżenia.

Opóźnienie miesiączki, o którym Pani wspomina może mieć związek z silnym stresem, który Pani odczuwa – zarówno tym związanym z pobytem mamy w szpitalu, jak i tym związanym z pierwszym razem i przebytą niedawno infekcją.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-po-pierwszym-razie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-po-pierwszym-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-pierwszym-razie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.