Czy powinnam zacząć brać coś na zwiększenie odporności?

Szanowni Państwo, od 4 tygodni biorę antybiotyk - Unidox na trądzik, dodatkowo osłonowo Sanprobi w związku z tym chciałabym zapytać czy powinnam zacząć brać coś na zwiększenie odporności szczególnie gdy w chwili obecnej wzrasta zagrożenie zarażenia Coronavirus. Z poważaniem, Anna

Szanowna pani, przy braniu antybiotyku na pewno wskazane jest branie probiotyku, nawet 2-3 tygodnie po zakończeniu przyjmowania leku. O odporność zawsze warto dbać, także w obecnej sytuacji z panującym wirusem. Dobra dieta, warzywa, te bogate w wit. C. Suplementy diety- szcz. wit D w dużej dawce. Ważne jest też wysypianie się, aktywność fizyczna- mogą być w chwili obecnej spacery po lesie. Także pozwolenie sobie na aktywności, które dostarczają pani przyjemności- wtedy naturalnie nasz organizm produkuje serotoninę- hormony szczęścia.
pozdrawiam serdecznie
Agnieszka Fiszer- psycholog, terapeuta TSR Prowadzę konsultacje psychologiczne w gabinecie w Katowicach, Bytomiu oraz sesje przez Skype www.agnieszkafiszer.pl