Czy powinnam znowu zadbać o jej leczenie?

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc. Chodzi o moją mamę. Swego czasu dużo czytałam na temat choroby afektywnej dwubiegunowej. Podejrzewałam, że moja mama na nią cierpi. Jednak lekarze orzekli, że nie. Uspokoiłam się. Tyle, że znowu zaobserwowałam u niej nasilenie objawów: z okresów depresji płynnie przechodzi do manii. Co gorsze, mama zaczęła nadużywać alkoholu i dlatego okresy remisji są krótsze? Czy powinnam znowu zadbać o jej leczenie?

Dziękuję,że wybrała Pani abczdrowie. Aby szczegółowo odpowiedzieć na pani pytanie musiałabym bym wiedzieć i znać wiek Pani mamy i zawód jaki wykonuje bo jeżeli jest to osoba przed 60 tym rokiem życia to sama powinna zadbać o swoje zdrowie .Jeżeli jest to osoba dużo starsza to należało by zgłosic się do lekarzy po pomoc taką jakąjuz jej Pani zapewniała.Dodałabym do tego aktywność ruchową ,która jest ważna w każdym wieku a na pewno po 50 tce.Pozdrawiam serdecznie i życze powodzenia.