Czy poziom magnezu się unormuje?

witam od pewnego czasu zmagam sie z niedoborem magnezu. Stosuje suplement diety zalecony przez lekarza od około 22 dni, zauważyłem znaczną poprawę ale nadal nie jest to co było przedtem. Mam słabą odporność na stres, czesto miewam lęki np. przed tym ze magnez sie nie wchłania i przez to nigdy z tego nie wyjdę. Przez pewien czas bylo naprawde zle ale jest juz lekka poprawa. Po jakim czasie wszystko sie wynormuje? Biore dziennie 3 tabletki rano poludnie wieczor ok. 80mg lącznie. Może zmienić pory brania leku? słyszałem że wieczorem lepiej sie wchłania.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Proszę się nie martwić, poziom magnezu ustabilizuje się. Jak szybko, zależy to od tego, w jakim stopniu występował niedobór tego pierwiastka przed wprowadzeniem suplementacji. Warto zastosować techniki relaksacyjne (joga, medytacja) lub regularną aktywność fizyczną (najlepiej na świeżym powietrzu). Niestety, ale długotrwały i przewlekły stres powoduje wypłukiwanie magnezu z organizmu - dlatego tak ważne jest, aby zneutralizować negatywne emocje. Dieta ma również bardzo duże znaczenie. Proponuję wyeliminować produkty, które nie sprzyjają właściwej ilości magnezu we krwi: napoje typu coca-cola, alkohol. Wprowadzenie produktów spożywczych, które naturalnie zawierają magnez, powinno wywołać pozytywny skutek: orzechy i migdały, warzywa liściaste, produkty zbożowe, kiełki, strączki, kakao, gorzka czekolada (min. 70%). Po dłuższym zastosowaniu wymieniowych produktów powinien zauważyć Pan poprawę. Jeżeli po paru miesiącach nadal będzie występował niedobór (proponuję po około miesiącu ponownie wykonać badanie krwi- chyba że lekarz zalecił inaczej), warto zgłosić się do lekarza, w celu wykrycia przyczyny.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy