Czy problemy ze snem mogą wynikać z powiększonego węzła chłonnego na szyi?

Witam. Mam 26 lat. Od dłuższego czasu mam powiększony węzeł chłonny szyi po lewej stronie. Do tej pory nie zwracałam na to uwagi, ponieważ lekarz rodzinny powiedział że to pewnie jakaś infekcja lub powiększony migdał. Jednak od pewnego czasu mam problemy z oddychaniem, szczególnie podczas leżenia na prawym boku. Nie jestem w stanie usnąć w takiej pozycyji bo czuję że brak mi tchu. Czy te problemy z oddychaniem mogą wynikać z powiększonego węzła? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Nie jest to niemożliwe. Proponuje udac sie do lekarza ponownie. Jeżeli sa trudności w oddychaniu sadze ze należy udac sie do do szpitalnego oddziału ratunkowego.