Czy przy PZT należy zwracać uwagę na nabiał w diecie?

Dzień dobry. Mam takie skromne pytanie :czy jak się ma PZT to czy zwracać uwagę na minerały i pierwiastki typu wapno czy nabiał w diecie? Może dałoby się unikając pewnych rzeczy nie dopuścić do zwapnienia.np potas--> antagonista Ca. Bo ataków na tle obrzęku trzustki to mam średnio co rok ale żadnemu z tych lekarzy nie pasowało jak podsunąłem im pomysł o drenażu dot.przepustowości soków z ogona przez głowę do dwunastnicy. Ostatni atak prawie zablokował nerki. O naciekach lekkich nie wspomnę.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest dość rygorystyczna dieta . Co do drenażu konieczne zapoznanie się ze wszystkimi wynikami. Proponuje udac się do lekarza chirurga ogólnego