Czy romans z mężem koleżanki ma sens?

Witam Zakochałam się w mężu mojej koleżanki, mieliśmy romans, który trwał 4 miesiące, wszystko wszyło na jaw. Sprawa jest na tyle skomplikowana że ma dziecko.Kocha mnie, ale dla rodziny i wychowania córki jest w stanie udawać że nic się nie stało. Żona szantażuje go że zabierze mu córke.Nie wiem co robić, raz mówi że mam poczekać,aż dziecko będzie wieksze i żona znajdzie prace,raz że mam zacząć żyć bez niego..nie wiem co robić??mam zszargane nerwy, nie wiem jak dalej żyć wszystko straciło sens

Mgr Anna Jurek Psycholog, Łódź

Szanowna Pani,
rozumiem, że Pani emocje są w tej chwili bardzo silne. Że przeżywa Pani rozpacz, smutek, ból, że nie wie Pani co dalej zrobić.I być może teraz jest tak, ze Pani emocje mówią innym głosem niż Pani racjonalność.I być może jest również tak, że czuje się Pani rozdarta.
Może to jest teraz taki czas, w którym skoncentrować się może Pani na sobie. Czas na pytania, co jest dla Pani w życiu ważne? Jakie są Pani cele? Jakie miejsce jest w Pani życiu najlepsze dla mężczyzny, dla związku? Być może odpowiedzi na te i na inne pytania pozwolą Pani lepiej zroientować się we własnych sprawach a na zerwanie romansu spojrzeć z odrobinę większym dystansem.
Jestem przekonana, że ten dystans jest niezbędny do tego by mogła Pani pojąć decyzję, co dalej. Czekać (jak długo?) czy budować swoje życie bez tego mężczyzny (jak?).
Sądzę. że spotkanie z psychoterapeutą pomoże Pani uporządkować emocje, przyjrzeć się własnym potrzebom, przekonaniom i sposobom w jakie buduje Pani relacje z innymi.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień Dobry Pani,

Zachęcałabym Panią do wycofania się z tej relacji, jednak to Pani decyduje o swoim życiu...
Zasługuje Pani na spełniony związek, w którym czułaby się Pani ważna, kochana
i spełniona, czego Pani serdecznie życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,

rozumiem, że pragnie Pani miłości, bezpieczeństwa, jednak relacja z żonatym mężczyzną (trójkąt), nie daje stabilności, raczej jest to walka o uczucie, uwagę, pytanie - dlaczego akurat, w takie związki Pani wchodzi? Zalecałabym psychoterapię jako formę pomocy, możliwe, że łatwiej będzie Pani podejmować decyzje dotyczące życia. Możliwe, że ukoi Pani swoje nerwy i znajdzie Pani sens istnienia.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Zdecydowanie odradzam, jednak to Pani jest odpowiedzialna za swoje życie.

Pozdrawiam Panią serdecznie,
irena.mielnik.madej@gmail.com