Czy są ćwiczenia na stracenie brzuszka i przybranie trochę mięśni?

Mam 12 lat, 162 cm wzrostu i 40 kg wagi, chyba mam niedowagę, ale mam trochę tłuszczyku na brzuchu, chciałabym jakiś zestaw ćwiczeń, które pomogą stracić brzuszek, ale takie, które nie obciążają kręgosłupa, ponieważ mam trochę krzywy kręgosłup. Chciałabym też zapytać się o jakąś dietę, która pozwoli trochę przybrać na wadze. A, i jakiś zestaw ćwiczeń, dzięki którym będę mogła przybrać mięśni na rękach i nogach. Z góry dziękuję za pomoc.

12 LAT ponad rok temu

Witam,

jeśli chodzi o ćwiczenia, które nie będą obciążały kręgosłupa, a jednoczenie ukształtują sylwetkę oraz umięśnią ramiona, świetne będzie pływanie. Wystarczy 1-2 dni w tygodniu, aby nadmiernie nie spalać kalorii.

Natomiast na temat diety przy niedowadze, warto zwrócić się do poradni dietetycznej. Jednak na początek zapoznaj się z naszymi wskazówkami na ten temat i spróbuj się do nich zastosować http://portal.abczdrowie.pl/dieta-na-przytycie

Pozdrawiam