Czy schizofrenik może samodzielnie podjąć opiekę nad dzieckiem?

Witam.Jestem w trakcie rozwodu ze schizofrenikiem paranoidalnym.Moj mąż upiera się na samodzielną opiekę nad dzieckiem podczas ich wspólnych spotkań, ja natomiast wolałabym być podczas tych spotkań obecna. Czy schizofrenik może samodzielnie podjąć opiekę nad dzieckiem?Mąż jest leczony regularnie od 10 lat, zdarzają mu się momenty nie brania leków bo uważa że jest zdrowy.Ogolnie jest człowiekiem spokojnym ale miewa urojenia i ma osobowość narcystyczna.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuje Pani za kontakt :)

Zaprezentowany przez Panią temat jest wielowątkowy, i zindywidualizowany, co wymagałoby zastanowienia się oraz przekonsultowania przez Męża, wątku samodzielnej opieki nad Dzieckiem, z Lekarzem prowadzącym/leczącym Pani Męża.

Z mojej strony, byłabym za obecnością Pani, podczas wspólnych Państwa spotkań.

Serdeczności i pomyślności Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605