Czy seks jest czymś brudnym i złym?

Mam niemal 24 lata i nigdy nie uprawiałam seksu. Chciałabym kiedyś tego doświadczyć z miłości, z odpowiednią osobą. Boję się jednak, że już za późno. Czy moje obawy są słuszne? Jak się przygotować do pierwszego razu? Czy seks jest czymś brudnym i złym?

Witam,

seks jest dopełnieniem związku, na miłość nigdy nie jest za późno, oczywiście można eksperymentować z ciałem bez uczucia, jednak to wymaga zaakceptowania siebie jako istoty seksualnej, należy poznać swoje ciało, i mieć potrzebę korzystania z bliskości z drugą osobą (przytulać się, całować, dotykać). Trzeba pamiętać o konsekwencjach jakie mogą być z tym związane, np. niechciana ciążą. Polecam film "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Podoba mi się sposób, w jaki Pani opisuje sprawę oraz to, że jest Pani świadoma wielowątkowości tematu oraz potrzeby sięgnięcia po doradztwo fachowe.
Jest to u Pani oznaka wzrastającej mądrości ...

Seks jest piękny.
Sekret w tym, żeby się nie śpieszyć...

Zachęcam Panią do mądrego poznawania siebie, do odkrywania siebie, czego Pani chce, co jest dla Pani ważne i co Pani potrafi.
Sugeruję skupienie się na samej sobie, a miłość i seks z odpowiednim dla Pani Mężczyzną, pojawią się jako produkt uboczny tego zadbania o siebie, czego Pani serdecznie życzę.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy rozwojowej ze mną, zapraszam do kontaktu.

irena.mielnik.madej@gmail.com